IV. Огляд технологій та ресурсів, призначених для освітян

12. Програми і засоби для підвищення продуктивності

12.5. Microsoft OneNote

Програма Microsoft OneNote 2010 — це цифровий блокнот, у якому можна централізовано зберігати будь-які нотатки і відомості. Програма має потужні функції пошуку інформації та забезпечує можливість спільного використання блокнотів.

Перевага OneNote порівняно з текстовим процесором, адресною книгою системи електронної пошти та іншими програмами підвищення продуктивності полягає в тому, що OneNote дозволяє в одному місці зберігати і впорядковувати тексти, рисунки, цифрові рукописні тексти, аудіо- та відеозаписи. Завдяки цьому вам не доведеться витрачати час на пошук потрібних даних у повідомленнях електронної пошти, паперових записниках чи будь-яких документах.

Програма Microsoft OneNote 2010 входить до складу пакета Microsoft Office 2010, а її безкоштовна веб-версія, що має назву Microsoft OneNote Web App, — до складу служби Microsoft Live. Блокнот, створений в OneNote, можна розмістити у службі SkyDrive і надати спільний доступ до нього іншим користувачам, наприклад, учасникам групи класу.

Створення блокнота

Запустіть програму Microsoft OneNote 2010, виконавши команду Пуск>Всі програми>Microsoft Office>Microsoft OneNote 2010.

Виберіть команду Файл>Створити, вкажіть місце розташування блокнота, введіть його ім’я і клацніть кнопку Створити блокнот.

Надайте першому розділу блокнота ім’я, яке відповідатиме вмісту, що тут зберігатиметься. За потреби створіть інші розділи.

Клацніть будь-де на сторінці і починайте вводити потрібний текст, вставляти зображення та відео.

Надання спільного доступу до блокнота

Запустіть браузер Internet Explorer і перейдіть на сторінку www.live.com.

Уведіть Windows Live ID того облікового запису, під яким ви створили блокнот Позакласні заходи. Виберіть цей блокнот. Клацніть Надати спільний доступ і вкажіть контакти, яким буде надано спільний доступ до вмісту блокнота.

Перевірте, чи встановлено для цих контактів дозвіл на перегляд і редагування.

Спільна робота з блокнотом

Зараз ми покажемо роботу з блокнотом Позакласні заходи друга, якому автором цього блокнота надано право на редагування.

Друг запускає браузер Internet Explorer і переходить на сторінку www.live.com. Він уводить свій Windows Live ID і виконує команду SkyDrive>Спільне. Друг відкриває блокнот Позакласні заходи в програмі Microsoft OneNote Web App, вносить зміни у вміст блокнота і закриває його.

Коли автор блокнота Позакласні заходи відкриє його у своїй клієнтській програмі Microsoft OneNote 2010, він побачить, хто, коли і які зміни вніс.