II. Платформа для навчальних закладів

6. Огляд Microsoft Office 365

6.1. Microsoft Office 365 для навчальних закладів

Що таке Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 — це набір програм, що базується на хмарних технологіях і включає в себе безкоштовну електронну пошту, службу обміну миттєвими повідомленнями, засіб проведення відеоконференцій і здійснення голосових викликів, а також дозволяє створювати і редагувати документи в онлайні. Хмарний формат означає, що всі дані зберігаються в центрі обробки даних Microsoft, а не на комп'ютері користувача, і це забезпечує користувачам доступ до документів і даних з різних пристроїв через Інтернет з допомогою браузера.

До складу Microsoft Office 365 входять служби Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online, Office Web Apps, а також остання версія набору програм Microsoft Office Professional Plus (у деяких тарифних планах).

Переваги для шкіл

Використання хмарних служб Microsoft Office 365 може надати освітньому закладу низку переваг:

• скорочення витрат на інфраструктуру;
  • постійний доступ до даних;
  • кращі умови роботи для учителів, учнів, батьків, інших учасників навчального процесу;
  • електронні поштові скриньки для всіх учнів, викладачів, адміністрації, інших зацікавлених осіб;
  • уніфіковані адреси електронної пошти — друга частина електронної адреси (доменне ім'я) співпадатиме з адресою сайту навчального закладу.

Докладніше ознайомитися з можливостями Microsoft Office 365 для навчальних закладів можна на сайті http://www.microsoft.com/uk-ua/office365/education/school-services.aspx.

Переваги для шкіл

Приєднання до Microsoft Office 365 — ефективне рішення для навчальних закладів, які вирішили скористатися перевагами хмарних технологій і уникнути зайвих витрат на ІТ-інфраструктуру.

У разі такого приєднання завдяки засобам Microsoft Office 365 учителі користуватимуться онлайновими середовищами для зберігання навчальних матеріалів, зможуть створювати сайти груп для спільної роботи і швидкого обміну інформацією, отримають у своє розпорядження засоби планування.

Учні також зможуть користуватися усіма перевагами цієї служби: вести власний календар, зберігати документи і зображення в онлайні, спілкуватися між собою.

Контроль та безпека

У службі Microsoft Office 365 адміністратор має у своєму розпорядженні багато засобів, що допомагають ефективно керувати електронним зв'язком у школі та здійснювати над ним контроль.

• Закритий фільтр навчального закладу — дозволяє обмежити
    зв'язок доменом.
  • Фільтр брандмауера на етичній основі — надає можливість
    запобігти спілкуванню з допомогою електронної пошти між двома попередньо визначеними особами або групами (наприклад, між старшокласниками і учнями початкової школи).
  • Фільтр непристойних слів — дозволяє блокувати повідомлення електронної пошти, які містять непристойні слова, включені до попередньо складеного списку.

Служба Microsoft Office 365 містить широкий набір функцій захисту конфіденційності та не сканує електронну пошту або документи в рекламних цілях. Завдяки постійному резервному копіюванню даних, можливостям аварійного відновлення та розташованим по всьому світу центрам обробки даних ваші документи та служби будуть доступні 24 години на добу і 7 днів на тиждень.

Плани для навчальних закладів

Розповсюджується Microsoft Office 365 за схемою «програмне забезпечення + послуги». При цьому існують тарифні плани для малого і середнього бізнесу, підприємств, навчальних закладів і урядових організацій.

Microsoft Office 365 для освіти являє собою набір веб-інструментів, покликаних забезпечити ефективну співпрацю школярів або студентів з викладачами. З допомогою Microsoft Office 365 усі учасники навчального процесу можуть разом працювати над завданнями та груповими проектами в реальному часі, надавати спільний доступ до своєї інформації, переглядати й редагувати документи у браузері або в системі Office.

Корпорація Майкрософт пропонує для навчальних закладів три плани системи Office 365 — А2, А3 і А4. Докладніше про кожний з цих планів ви можете дізнатися на сторінці http://www.microsoft.com/uk-ua/office365/education/compare-plans.aspx.

Плани для навчальних закладів

Для навчальних закладів безкоштовним є план А2, що дає змогу:

• використовувати електронну пошту, календар і контакти, розміщені у хмарі;
  • використовувати власне ім'я домену;
  • обмінюватися миттєвими повідомленнями;
  • здійснювати голосові та відеовиклики;
  • проводити онлайнові конференції з забезпеченням спільного доступу до робочого стола;
  • переглядати і редагувати у веб-браузері файли Word, Excel, PowerPoint і OneNote;
  • розробляти та підтримувати загальнодоступні веб-сайти у власному домені.

Підключення навчального закладу до Microsoft Office 365

Навчальні заклади можуть підключитися до Microsoft Office 365 безкоштовно. Обов'язковою умовою є наявність у навчального закладу доменного імені в Інтернеті.

1. У браузері Internet Explorer перейдіть на сторінку http://www.microsoft.com/uk-ua/office365/education/compare-plans.aspx.

2. Підпишіться на 30-денну ознайомлювальну версію продукту. Дізнайтеся про функції та переваги Microsoft Office 365 (надаються щонайбільше для 50 користувачів).

3. Щоб отримати право на придбання Microsoft Office 365 за цінами для освітніх установ, необхідно підтвердити право власності на домен.

Інформацію про початок роботи з Microsoft Office 365, а також відповіді на найпоширеніші запитання, інші відомості щодо цієї системи ви знайдете на сторінці довідки http://onlinehelp.microsoft.com/uk-ua/office365-enterprises/ff637592.aspx.