5. Спілкування з учнями та батьками

5.3. Надання консультацій за допомогою блогу

Учитель може з успіхом використовувати блог для консультування учнів. Це легко організувати через коментарі та відповіді на них. Якщо надати відвідувачам можливість створювати коментарі до повідомлень у блозі, учні зможуть за їх допомогою задавати вам запитання, а ви — відповідати на них.

Перевага такого способу в тому, що він надає можливість охопити більшу аудиторію, ніж, наприклад, персональні консультації. А завдяки тому, що ваші відповіді зберігатимуться у блозі, їх зможуть прочитати учні і на наступний рік, а отже, ви уникнете необхідності кілька разів відповідати на одні і ті самі запитання.

Розміщення повідомлення на блозі

Детально створення блогу та керування ним описано у розділах 2.3, 4.2 та 4.3.

Увійдіть у блог як адміністратор.

Створіть нове повідомлення на тему, з якої ви будете консультувати учнів.

Погодження коментарів

Через деякий час, зайшовши на блог як адміністратор, ви побачите коментарі учнів із запитаннями. За умовчанням дозвіл на коментування повідомлень блогу включено, але коментар відобразиться на вашому блозі і буде видимим для відвідувачів лише після погодження, тобто вашої згоди на його публікацію. Щоб відобразити коментар, прокрутіть сторінку майстерні, наведіть вказівник миші на коментар і клацніть посилання Узгодити.

Створення відповіді на коментар

Перебуваючи на сторінці майстерні, наведіть вказівник миші на коментар і клацніть посилання Відповідь.

Уведіть текст відповіді і клацніть кнопку Відповідь.

• Блог — це ефективний засіб підтримки процесу навчання. На ньому можна не лише розміщувати теоретичний матеріал, тести і завдання, а й публікувати відповіді на запитання відвідувачів.
  • Таким чином, за допомогою блога можна організувати консультування учнів, відповідати на запитання їхніх батьків, дізнатися про думки аудиторії з певних питань.
  • Якщо ви будете упорядковувати матеріал блогу за допомогою міток і категорій, з часом ваш блог перетвориться на зручну у використанні скарбничку корисних матеріалів.