5. Спілкування з учнями та батьками

5.1. Розсилання повідомлень через групу

Створивши у службі Windows Live групу, до якої будуть входити учні та їхні батьки, ви зможете, витрачаючи мінімум зусиль і часу, надсилати їм різноманітну інформацію. Це можуть бути навчальні завдання і тести, об'яви про заплановані культурні та спортивні заходи, про проведення батьківських зборів, відомості про успішність учнів чи, скажімо, про їхню участь у житті школи. У середовищі групи є два засоби, які можна використовувати для зазначених цілей, а саме: поштова адреса групи і календар.

Використання поштової адреси групи

Якщо вам потрібно надіслати учасникам групи файл або посилання на нього, доцільно скористатися поштовою адресою групи.

Увійдіть у службу Windows Live. Наведіть вказівник миші на посилання SkyDrive і виберіть пункт Групи.

Перейдіть на сторінку потрібної вам групи і клацніть посилання в області Електронна адреса групи. Уведіть тему і текст повідомлення. За допомогою кнопки Вкладення додайте до нього файл і клацніть посилання Надіслати.

Використання календаря групи

Для відправки коротких повідомлень-нагадувань про певні заходи краще використовувати календар групи.

Перейдіть на сторінку групи і клацніть посилання Календар. Виберіть дату, клацніть посилання Додати і введіть опис події, про яку ви хочете нагадати, вказавши, зокрема, час її початку та завершення.

Щоб встановити потрібний вам час нагадування, клацніть посилання Додати відомості та виберіть час зі списку Нагадування. Клацніть кнопку Зберегти.

• У службі Windows Live можна створювати спільноти, які називаються групами. Кожна така спільнота має власну адресу електронної пошти, простір для зберігання файлів в онлайні та календар. Серед учасників спільноти легко розповсюджувати інформацію. Це можна робити у кілька способів.
  • Якщо йдеться про незаплановане повідомлення або повідомлення, що має містити вкладений файл, скористайтеся електронною адресою групи. Перевага групи у цьому випадку полягає в тому, що ви запрошуєте до неї учасників один раз, і потім можете надсилати їм повідомлення на адресу групи. За відсутності групи вам довелося б створити у поштовій системі список розсилки або кожного разу вказувати адреси всіх одержувачів.
  • Щоб розсилати повідомлення про майбутні події та заходи, доцільно занести їх до календаря групи, і він автоматично за певний час до настання події розсилатиме попередження учасникам групи.