4. Підготовка до проведення уроків

4.3. Ведення класного журналу за допомогою Excel Web App

Як ви вже знаєте з розділу 3.1, користувачі служби Wіndows Live отримують доступ до пакета Microsoft Office Apps, до складу якого входять онлайнові варіанти програм Word, Excel, PowerPoint і OneNote. За їх допомогою створювати та редагувати документи можна безпосередньо у браузері.

У цьому навчальному матеріалі на прикладі класного журналу продемонстровано основні прийоми роботи з електронними таблицями у програмі Excel Web App.

Створення електронної таблиці
у програмі Excel Web App

Увійдіть на сайт служби Windows Live, вказавши свої реєстраційні дані.

Наведіть вказівник миші на посилання SkyDrive і виконайте команду Нова книга Excel.

Уведіть ім'я файлу та створіть заготовку для класного журналу.

Перейменування аркушів журналу

Клацніть правою кнопкою миші Аркуш 1.

У меню, що відкрилося, виберіть команду Перейменувати, введіть назву предмета, який ви викладаєте, і клацніть кнопку ОК.

Так само перейменуйте інші аркуші.

Створення стовпця Контрольна робота

Клацніть клітинку D1 таблиці та введіть Контрольна робота.

Уведіть будь-які оцінки. Задайте для тексту стовпця Контрольна робота червоний колір і вирівнювання по центру.

Вставка функції, яка повертає середнє значення

Клацніть у таблиці клітинку E1 і введіть Середня оцінка.

Клацніть клітинку E2, перейдіть на вкладку Вставлення і клацніть кнопку Функція. Виберіть функцію AVERAGE і клацніть кнопку OK.

Задайте діапазон аргументів (B2:D2) і натисніть клавішу Enter. За потреби зменште розрядність значень стовпця Середня оцінка до цілого числа.

Методом перетягування маркера автозаповнення скопіюйте формулу з клітинки E2 до інших клітинок.

Задайте для тексту стовпця Середня оцінка зелений колір і вирівнювання по центру.

Встановіть потрібний рівень доступу до файлу класного журналу.

• Онлайнова версія програми Excel підтримує всі основні команди для роботи з електронними таблицями, а зберігання їх у службі SkyDrive забезпечує можливість доступу до таблиць з будь-якого комп'ютера.
  • Завдяки функції спільного редагування у Microsoft Excel Web App працювати з таблицею можуть одночасно кілька користувачів.