4. Підготовка до проведення уроків

4.2. Публікація матеріалів у блозі

Створивши власний блог, ви зможете публікувати на ньому навчальні та інші матеріали. Це можна робити у кілька способів. Порівняно невеликі обсяги тексту публікуйте у вигляді повідомлень. Якщо йдеться про файл, що зберігається в онлайні у службі SkyDrive, розмістіть на блозі посилання на такий файл. Як це робиться, показано у розділі 3. Однією з переваг цього способу є те, що у разі внесення змін у файл не потрібно оновлювати блог — його відвідувачам автоматично надаватиметься остання версія файлу.

Третій спосіб, який описано у цьому навчальному матеріалі, передбачає завантаження файлу у бібліотеку блогу, а потім створення на блозі посилання на файл. Обсяг файлу може бути досить великим — до 1 Гбайт. Але врахуйте, що для оновлення файлу слід спочатку внести зміни у вихідний файл, а потім знову завантажити його на блог.

Завантаження файлу в бібліотеку блогу

Зайдіть на блог як адміністратор.

Виконайте команду Add New > Media і завантажте файл у бібліотеку блогу.

Заповніть поля заголовка та опису файлу.

На цьому етапі можете скопіювати у буфер обміну посилання на файл.

Вставлення посилання на файл
у повідомлення блогу

Створіть нове повідомлення за допомогою команди My Blog > New Post.

Уведіть текст повідомлення, виділіть фрагмент тексту, який потрібно перетворити на посилання, і виберіть команду Вставити/редагувати посилання.

Вставте посилання на файл у потрібне поле, клацніть спочатку кнопку Додати посилання, а потім кнопку Опублікувати.

Перевірка посилання

Виконайте команду My Blog > Read Blog.

Клацніть посилання, щоб перевірити, чи воно діє належним чином.

• Блог-технології дозволяють, не маючи спеціальних знань, швидко публікувати в Інтернеті різні матеріали.
  • Якщо ви хочете надати для завантаження файл із локального комп'ютера, завантажте його в бібліотеку блогу і розмістіть на блозі повідомлення з посиланням на файл.
  • Поєднуючи різні методи публікації матеріалів на блозі — створення повідомлень, посилань на файли, розміщені у SkyDrive, завантаження файлів у бібліотеку блогу і розміщення посилань на них, ви можете з успіхом використовувати блог для вирішення різноманітних завдань, пов'язаних з навчанням та викладанням.