4. Підготовка до проведення уроків

4.1. Зберігання матеріалів у службі SkyDrive

SkyDrive — це безкоштовне інтернет-сховище даних, що його надає своїм клієнтам служба Windows Live. Зберігаючи тут свої файли, ви отримуєте низку переваг:

• відпадає необхідність прив'язуватися до одного комп'ютера;
  • не потрібно носити з собою флешки або компакт-диски;
  • залишається вільним місце на жорсткому диску комп'ютера;

У службі SkyDrive користувачеві або групі надається 25 Гбайт місця для розміщення файлів будь-якого типу з тим обмеженням, що обсяг одного файлу не має перевищувати 100 Мбайт.

Для впорядкування файлів можна використовувати папки різних рівнів вкладеності. До кожної з них ви можете призначати різні права доступу.

Створення папки у службі SkyDrive

Запустіть браузер, перейдіть на сторінку www.live.com, і увійдіть у службу Windows Live.

На своїй домашній сторінці служби клацніть посилання SkyDrive. На сторінці, куди ви потрапите, є два розділи: Документи і Фотографії. У кожному з них можна створювати папки і додавати у них файли.

Клацніть кнопку Створити папку, введіть ім'я папки, і ви зможете завантажувати в неї файли.

Завантаження файлів у папку

На сторінці SkyDrive перейдіть у розділ Документи або Фотографії.

Клацніть посилання Додати файли, виберіть на локальному диску папку і вкажіть файли, які мають бути завантажені.

Надання спільного доступу до папки

На сторінці SkyDrive перейдіть
до відповідного розділу.

Клацніть рядок папки, до якої хочете надати спільний доступ, а потім клацніть посилання Змінити дозволи. Встановіть дозвіл Для всіх і клацніть кнопку Зберегти.

Тепер ви можете розмістити посилання на папку у блозі або надіслати його електронною поштою.

Видалення папки або файлу

Видалення зі SkyDrive папок і файлів здійснюється в один і той самий спосіб. Тому покажемо лише, як видалити папку.

На сторінці SkyDrive перейдіть до розділу Документи або Фотографії.

Клацніть рядок папки, яку потрібно видалити, а потім клацніть посилання Видалити.

Зберігання файлів групи у службі SkyDrive

Створена у службі Windows Live група також отримує у своє розпорядження простір для зберігання файлів у службі SkyDrive. Тут можна розмістити файли, призначені для всіх учасників групи.

Наведіть вказівник миші на посилання SkyDrive і в меню, що відкриється, виберіть команду Групи.

Клацніть сторінку потрібної групи, і ви перейдете на неї. Клацніть посилання Передати або створити документи, а потім клацніть Додати файли.

Створіть папку і завантажте в неї усі необхідні файли.

• Окремі користувачі та групи Windows Live отримують у своє розпорядження 25 Гбайт простору у службі SkyDrive для зберігання файлів в Інтернеті.
  • Дані в SkyDrive значно стійкіші перед ушкодженнями, ніж на фізичному носії, який можна десь забути, загубити чи поламати.
  • Кожна папка в службі SkyDrive має свою веб-адресу, яку можна вставити в повідомлення електронної пошти, в документ, додати до вибраного, зберегти як ярлик тощо.
  • Якщо вам доводиться часто спілкуватися з певною людиною, наприклад з колегою по роботі, можна створити папку на двох. Щоб користуватися файлами, які зберігатимуться у цій папці, вашому колезі достатньо мати право доступу до них або ідентифікатор Windows Live.