3. Планування як інструмент керування часом

3.1. Робота з документами у Word Web App

Технології Веб розвиваються у напрямку нарощування функціональних можливостей веб-програм, тобто програм, для користування якими достатньо браузера. Встановлювати таку програму на локальному комп'ютері не потрібно — ви за допомогою браузера заходите на сайт, що пропонує веб-програму, і можете працювати у ній. Прикладом такого рішення є веб-інтерфейс електронної пошти. Якщо раніше для роботи з електронною поштою обов'язково потрібно було встановлювати на комп'ютер програму поштового клієнта, сьогодні у разі користування веб-поштою такої необхідності немає.

Логічним продовженням цієї тенденції стала поява онлайнових варіантів настільних прикладних програм для роботи з документами, електронними таблицями і презентаціями. Пакет таких програм, який називається Office Web Apps, пропонує корпорація Майкрософт. До його складу входять програми Word Web App, Excel Web App, PowerPoint Web App та OneNote Web App, які можна використовувати для створення, перегляду і редагування файлів Office, збережених в Інтернеті. Однією з переваг цієї технології є можливість спільної роботи з документом.

Файли розміщуються у службі SkyDrive, де користувачеві надається 25 Гбайт місця з тим обмеженням, що обсяг одного файлу не повинен перевищувати 50 Мбайт.

Онлайновий пакет Office Web Apps допоможе вам у вирішенні багатьох завдань. Так, у програмі Word Web App можна створити навчальні матеріали або плани роботи гуртка, проведення класних годин, батьківських зборів, інших заходів. Зробивши їх доступними для спільного перегляду, ви зможете легко донести необхідну інформацію до учнів та батьків.

Створення і збереження
текстового документа

Увійдіть на сайт live.com, вказавши дані свого ідентифікатора Windows Live, клацніть посилання SkyDrive і виберіть у меню пункт Новий документ Word.

Задайте ім'я документа і клацніть кнопку Зберегти.

Відкриється вікно документа у програмі Word Web App.

Уведіть текст документа, відформатуйте його і збережіть за допомогою команди Файл > Зберегти.

Вийдіть з програми Word Web App, клацнувши кнопку закриття вікна.

Надання спільного доступу
до документа

Щоб відобразити перелік своїх документів, перейдіть у розділ Документи служби SkyDrive.

Клацніть спочатку рядок файлу, а потім посилання Змінити дозволи.

Встановіть дозвіл Для всіх і збережіть файл.

Тепер посилання на цей документ можна надіслати електронною поштою або розмістити на блозі. Як це робиться, показано у розділі 3.3.

Відкриття документа

Перейдіть до розділу Документи служби SkyDrive і клацніть ім'я файлу.

Клацніть кнопку Редагувати у браузері.

Відкриється вікно програми Word Web App, і ви зможете працювати з документом.

• Користувачі служби Winodws Live отримують доступ до пакета Office Web Apps, до складу якого входять онлайнові варіанти програм Word, Excel, PowerPoint і OneNote. За їх допомогою створювати і редагувати документи можна безпосередньо у браузері.
  • Інтерфейс Office Web Apps подібний до інтерфейсу Microsoft Office 2007. Програми пакета мають усі основні функції, необхідні для створення і редагування документів.
  • Зберігання файлів в онлайні та використання онлайнових версій офісних програм надає такі переваги:
    • Доступ до документів можна отримувати з різних комп'ютерів.
    • Переглядати і редагувати файли можна безпосередньо у браузері.
    • Надавши доступ до документа іншим користувачам, можна організувати спільну роботу над ним.
    • Якщо зробити документ доступним для всіх, його легко розповсюдити, надіславши посилання на файл електронною поштою або розмістивши таке посилання на блозі.