2. Початок роботи

2.3. Створення блогу та керування ним

Блог — це мережний журнал одного або кількох авторів, на якому вони регулярно розміщують інформацію (текст, зображення, відео тощо). Записи у блозі сортуються у зворотному хронологічному порядку. Для полегшення пошуку записам призначають мітки (теги). Відвідувачі можуть залишати у блозі коментарі, якщо це дозволено його власниками.

Для розміщення блогів застосовують так звані блог-платформи, які надають можливість створювати блоги і керувати ними. Автори можуть складати записи, використовуючи веб-інтерфейс такої платформи або клієнтські програми на зразок редактора блогів із набору програм Windows Live 2010.

За допомогою блогу можна:

• викладати навчальні матеріали для завантаження;
  • інформувати учнів та батьків про події шкільного життя;
  • проводити серед учнів конкурси, обговорювати з ними різноманітні теми.

Створення блогу на платформі WordPress.com

У браузері Internet Explorer перейдіть на сторінку http://uk.wordpress.com.

Клацніть кнопку Sign Up Now! і вкажіть дані, необхідні для створення блогу (частину адреси блогу, логін і пароль для входу на нього, а також адресу електронної пошти для отримання повідомлень від служби блогу).

Завершивши введення даних, клацніть кнопку Sign up і заповніть профіль.

Увійдіть у вказану вами поштову скриньку і підтвердьте створення блогу, клацнувши посилання, яке міститься в тілі повідомлення від Wordpress.com.

Перегляньте створений блог і вийдіть з режиму адміністрування блогу.

Вхід у блог

Відкрийте у браузері сторінку блогу і клацніть посилання Вхід.

Уведіть задані під час створення блогу логін і пароль і клацніть кнопку Вхід.

Додавання нового повідомлення на блог

Виконайте команду My Blog > New Post.

Введіть тему повідомлення, його зміст і клацніть кнопку Опублікувати.

Видалення повідомлення з блогу

Виконайте команду My Blog > Dashboard і виберіть пункт Публікації.

Виберіть повідомлення, яке ви хочете видалити, і клацніть посилання В кошик.

• Скориставшись безкоштовною блог-платформою WordPress і створивши блог, який відвідуватимуть ваші учні, їхні батьки, ваші колеги, ви зможете швидко донести до них необхідну інформацію і дізнатися про їхню думку з важливих для вас питань.
  • Керувати блогом дуже просто — усі засоби для розміщення, редагування і видалення записів надає веб-інтерфейс платформи.
  • Порівнявши можливості груп Windows Live і блогів, виберіть для вирішення своїх завдань засіб, який найкраще для них підходить. Щоб створити невелику за складом закриту для сторонніх спільноту, автоматизувати розсилання повідомлень у її середовищі та спільно працювати над документами, скористайтеся групами Windows Live. Якщо ж ви хочете охопити більшу аудиторію і публікувати загальнодоступну інформацію, створіть блог.