1. Оптимізація робочого часу вчителя

1.2. Оптимізація завдань учителя за допомогою інтернет-технологій

За останні роки у мережі Інтернет з'явилися засоби і платформи, що значно вплинули на соціальне життя та підходи до ведення бізнесу і навчання. Сьогодні у розпорядженні користувачів є масові та безкоштовні інтернет-служби, що надають можливість самостійно створювати вміст, вільно обмінюватися ним, створювати спільноти і соціальні мережі. Усі ці переваги можуть з успіхом використовувати освітяни для оптимізації своїх завдань.

Планування роботи

Формуйте плани в електронному вигляді та зберігайте їх в онлайні. Ви зможете легко донести їх до відома учнів, батьків, адміністрації, опублікувавши посилання на план у блозі та спільноті або надіславши його електронною поштою.

Ведіть електронний календар, який допоможе вам покращити планування і автоматично надсилатиме нагадування про майбутні заходи і завдання.

Підготовка до уроків

Користуйтеся пошуковими системами, завантажте необхідні матеріали у власне середовище онлайнової служби, створіть свій блог, на якому ви зможете публікувати навчальні матеріали і завдання. Застосовуйте спеціально призначені для освітян прикладні програми.

Перевірка домашніх завдань

Налагодьте постійний зв'язок з учнями, обравши найбільш зручний для себе спосіб. Це може бути розміщення завдань на блозі, надання консультацій через блог або в онлайновому режимі, публікація матеріалів та обмін повідомленнями у межах спільноти класу.

Спілкування з учнями і батьками

Забезпечте одноразове розповсюдження інформації всім зацікавленим особам і організуйте віддалене спілкування. Це можна зробити за допомогою блогу або групи Windows Live.

Спілкування з колегами

Приєднайтеся до освітньої мережі «Партнерство в навчанні» і обмінюйтеся досвідом із колегами. Створіть у мережі свою спільноту або станьте учасником існуючої, щоб обговорювати теми, які вас хвилюють.

Індивідуальні заняття

Ведіть блог або створіть спільноту, щоб забезпечити індивідуальне навчання для учнів, які не встигають або часто хворіють.

Організація роботи гуртків

Якщо створити для гуртка електронний календар, то планувати роботу і проводити заняття у гуртку буде легше. Публікувати завдання, тести та інші матеріали можна як на блозі, так і в спільноті.

Методична робота

Інтернет-технології допоможуть вам інтегрувати інформацію з різних джерел, проводити обговорення з колегами і розповсюдити дидактичні матеріали серед учнів.